Pagina laden...
Pagina laden...

Jouw kind wil studeren aan het hbo. Een grote stap. Als ouder kun je daar zeker bij helpen. We geven je hier een aantal tips hoe je kunt helpen bij de studiekeuze. Laat je kind wel zelf ontdekken wat bij ze past. Belangrijk is om te helpen, maar niet om te sturen.
Bespreek de voorkeuren en interesses van je kind. En ontdek waar die enthousiast van wordt, welke activiteiten die graag doet, welke vakken die interessant vindt en waar die goed in is. Bekijk daarna welke hbo-opleidingen daarop aansluiten. Streep ook af waar je kind niet blij van wordt en kijk breder dan wat al bekend is.
Ga samen naar (online) Open dagen en ervaar de sfeer van de school. Kijk of je kind zich hier thuis voelt. Laat je kind zich vooraf goed oriënteren in welke presentaties die wil volgen.
Naast onze Open dagen bieden we meer activiteiten aan die helpen bij het maken van de juiste keuze. Laat je kind een van onze studiekeuzeactiviteiten volgen, zoals een proefstudeerdag en meeloopdag. Zo krijgt die een nog beter beeld van de opleiding en hoe het is om bij Avans te studeren.
Bekijk alle activiteiten
