- Cyberweerbare Organisaties
- Gebouwde Omgeving
- Geweld in Afhankelijkheidsrelaties
- Mind the Gap
- Nieuwe materialen en toepassingen
- Ondermijning
- Recht & Veiligheid
- Robotisering en Sensoring
- Herstelgericht werken
Nieuwe Materialen en hun Toepassing

Lectoraat
Het lectoraat Nieuwe Materialen en hun Toepassing onderzoekt hoe materialen optimaal gebruikt en hergebruikt kunnen worden met als invalshoeken het ontwerp, materiaalkeus en innovatieve productieprocessen.
Lector

Het lectoraat Nieuwe Materialen en hun Toepassing richt zich volledig op het hergebruik van grondstoffen en maximale circulariteit. We onderzoeken hoe we materialen zo goed mogelijk kunnen gebruiken en opnieuw kunnen inzetten. Daarbij kijken we naar ontwerp, materiaalkeuze en innovatieve productieprocessen.
We werken vanuit 3 programmalijnen
- Circulair ontwerpen
- Implementatie van nieuwe materialen en productiemethoden
- Slimme materialen en actief demonteren
Bij circulair ontwerpen ligt de focus op materiaalkeuze en modulariteit. Zo gaan producten langer mee en zijn ze makkelijker te repareren of te recyclen. Daarnaast onderzoeken we hoe nieuwe materialen, 3D-printing en robotisering bijdragen aan duurzaamheid. Ook werken we aan technieken voor actief demonteren. Daarbij halen we producten eenvoudig uit elkaar met externe prikkels, zoals warmte of magnetisme. Zo maken we hergebruik van materialen mogelijk.
Deze programmalijnen sluiten aan bij relevante opleidingen van Avans Hogeschool. Samen helpen ze om de ecologische voetafdruk van producten te verkleinen en duurzame keuzes te stimuleren.
Lees meer over dit lectoraat op de website van Veiligheid en Veerkracht: Nieuwe Materialen en hun Toepassing.