Drempelsweg Contact en route Zoek
Print Direct naar
Opleidingen Breda

2

> > > > >

printversie

Technische Informatica Breda voltijd

 

Meer weten over en ervaring opdoen in Technische Informatica?  
Meld je aan voor een proefstudeerdag. Sfeer proeven of
voorlichting krijgen? Kom dan naar een open dag of avond.
 

 

 

Technische Informatica (TI) moeilijk? Valt mee! Als TI’er zoek je uit hoe bijvoorbeeld games, medische apparatuur en mobieltjes in elkaar zitten. Samen met anderen zet jij de nieuwste technologie met gemak naar je hand.

 


Gestructureerd werken
Als TI’er bedenk je oplossingen en toepassingen om apparatuur veiliger, beter en efficiënter te maken. Je kunt goed structureren en plannen. Je brengt in kaart welke functionaliteiten nodig zijn. Vervolgens maak je een technisch ontwerp en programmeer je de benodigde software. Ook zorg je voor het testen en beheren van softwareapplicaties en systemen.

 

Samenwerken en klantgericht zijn
Je werkt vaak in een team met TI’ers, werktuigbouwkundigen, elektrotechnisch ingenieurs en functioneel ontwerpers. Goed samenwerken is dan van belang. Bovendien ben je in staat om goed te luisteren naar gebruikers en opdrachtgevers. Dat is essentieel om een juist werkend product op te leveren.
Kortom: met jouw technische kennis, je communicatieve vaardigheden en je onderzoekende, creatieve aard zorg je ervoor dat apparaten precies doen wat ze moeten doen.

 

Goede toekomstperspectieven
Met je diploma TI op zak vind je gegarandeerd snel een baan. De arbeidsmarkt zit namelijk te springen om goed opgeleide TI’ers. Grote kans dat je nog voordat je bent afgestudeerd een baan krijgt aangeboden.

 

Technische Informatica studeren? Meld je aan via de aanmeldpagina.



Benieuwd naar de ervaring van een TI-student? Lees het verhaal van Maikel Vreugde.

Technische Informatica kun je ook in voltijd studeren in Den Bosch.

Meer weten over ICT studeren? Surf dan eens naar www.hboict.nl.

 

 

Heb jij een specifieke vraag over de opleiding Technische Informatica in Breda? Stuur dan een mail naar Joli van Kruijsdijk - Waijers jlm.vankruijsdijk-waijers@avans.nl

 

 

Blijf op de hoogte van nieuws en activiteiten!
Voor de voltijdopleidingen Techniek en ICT kun je je abonneren op onze nieuwsservice. We houden je dan op de hoogte van bijv. nieuws uit het vakgebied, evenementen, interessante (studenten)projecten, voorlichtingsactiviteiten, nieuwe opleidingen, etc. Meld je aan via dit formulier.

 

Technische Informatica Breda

opbouw van de studie

De studie Technische Informatica (TI) leidt je in vier jaar tijd op tot expert op het brede gebied van systeem- en softwareontwikkeling. Voor mensen met een vwo- of mbo-vooropleiding zijn verkorte trajecten mogelijk.


In het eerste jaar, de propedeuse, maak je kennis met de opleiding en de vele werkterreinen van een TI’er. Het tweede jaar verdiep je je in het veelzijdige TI-vak. Je maakt kennis met databases, aansturing van technische apparatuur, embedded software en de nieuwste mediatechnologie. Je praktijkstage loop je in het derde jaar. Na je stage volg je vakken en geef je je studie een persoonlijk accent. Je kiest een minor naar keuze en studeert in het laatste jaar af op een IT-vraagstuk in de praktijk.


Groepsopdrachten
Ieder jaar bestaat uit vier periodes van tien lesweken. Acht weken werk je met een groep medestudenten aan de zogeheten Proftaak. Hierin maak je bijvoorbeeld een robot of stuur je een lopende band aan. Je volgt vakken die je nodig hebt bij de Proftaak. Daarnaast volg je ondersteunende vakken als organisatiekunde en wiskunde. Aan het einde van de periode, en soms ook tussentijds, wordt getoetst wat je geleerd hebt.

 

Individuele opdrachten
Een gedeelte van de opleiding is ingericht om individueel te werken. Je voert bijvoorbeeld kleine onderzoeken uit of werkt extra aan vakken waar dat voor jou nodig is. Ook werk je aan een maatschappelijk project. Dat kan van alles zijn: een website maken voor de voetbalvereniging, computerles geven aan ouderen of technische problemen verhelpen op een helpdesk.

 

Beroepsvaardigheden
Tijdens de gehele studie ligt de nadruk sterk op het leren van beroepsvaardigheden. Hierin krijg je goede training. Om een complex systeem te programmeren moet je behoorlijk kunnen samenwerken. En gestructureerd en klantgericht kunnen werken. Niet voor niets ga je vanaf dag één in groepen aan de slag met opdrachten uit de praktijk.

Als je deze basiskennis en vaardigheden in je vingers hebt, kun je TI-problemen doorgronden en creatieve oplossingen realiseren.


 

Technische Informatica studeren? Meld je aan via de aanmeldpagina.








 

propedeuse

Een robot bouwen en laten rijden met behulp van infrarood. Software maken om gegevens uit een weerstation uit te lezen en logisch te presenteren... Je maakt het allemaal tijdens je eerste jaar.


Maak kennis met Technische Informatica
In de propedeuse oriënteer je je op het vakgebied van Technische informatica. Je leert programmeren en software te ontwikkelen. Ook ga je aan de slag om projectmatig problemen te leren oplossen aan de hand van actuele, praktische situaties. Je maakt in het eerste jaar ook kennis met studenten van andere disciplines en opleidingen binnen de academie.

 

Opleidingsthema's
Vanaf het begin van de studie lopen er twee rode draden door de opleiding: Ambient Computing & Robotics en Modelling & Simulation.


Bij Ambient Computing & Robotics kun je denken aan toepassingen in het dagelijkse leven om het de mens gemakkelijker te maken, zoals PDA’s, iPods, digitale televisie, etc. De apparaten in onze leefomgeving worden steeds kleiner en intelligenter. Apparaten gaan ook steeds meer onderling communiceren en worden zelfs mobiel (denk aan robots). Ambient Computing & Robotics richt zich op de technologieën die deze zeer moderne toepassingen mogelijk maken. Embedded software engineering, het ontwikkelen van software voor computers (chips) in apparaten, neemt hier een centrale plaats in.

 

Het tweede thema, Modelling & Simulation, draait om het vastleggen (modelleren) en nabootsen (simuleren) van ingewikkelde omgevingen die als leeromgeving gebruikt kunnen worden. Waarom wachten tot je 18 bent voordat je met rijlessen begint? In een rijsimulator kun je natuurlijk al veel eerder beginnen met lessen. Of als je een huis wilt laten bouwen kun je dit in een simulator al van binnen bekijken voordat de eerste steen gelegd is. Met een simulator betreed je een virtuele wereld (virtual reality), d.w.z. een model van de werkelijkheid. Hier komt veel geavanceerde software bij kijken. “Modelling & Simulation” richt zich op ontwikkeling hiervan. Bij Avans hebben we een zogenaamde virtual reality cave waarmee simulatoren gebouwd kunnen worden en waarin je je eigen gecreëerde virtuele wereld betreedt.

 

Begeleiding
Vanzelfsprekend is er tijdens het eerste jaar extra aandacht voor persoonlijke begeleiding. Je hebt een studieloopbaanbegeleider die samen met jou kijkt hoe het met je studie gaat en of je de juiste keuze hebt gemaakt. Ook zijn er gesprekken met de projectgroepen over de voortgang.


Technische Informatica studeren? Meld je aan via de aanmeldpagina.

hoofdfase

Een compleet nieuwe GPS-applicatie ontwikkelen voor de VVV. Een complexe lopende band aansturen via microcontrollers, pc, motoren en sensoren. Onderzoeken hoe je beeld kunt bewerken en experimenteren met beeldbewerkingtechnieken en -toepassingen. Een gemeentearchief digitaliseren. Een chat toepassing in een netwerk bouwen. Tijdens de hoofdfase ga je met dit soort Proftaken aan de slag!

 

De hoofdfase duurt drie jaar. Je gaat je kennis verdiepen en je specialiseert je steeds meer op een bepaald terrein van de Technische Informatica, bijvoorbeeld Ambient Computing & Robotics of Modelling & Simulation. De projecten worden wat uitgebreider en complexer. In kwartaalblokken ga je in groepen aan de slag met Proftaken.

 

Persoonlijke ontwikkeling
Gedurende de hele opleiding TI werk je aan je persoonlijke ontwikkeling. Je leert analyseren, samenwerken, klantgericht denken en creatieve oplossingen bedenken. Hierdoor ben je straks optimaal voorbereid op ‘het echte werk’.

 

Stage en afstuderen
De eerste helft van het derde jaar loop je stage. De rest van dat jaar ga je nog even terug naar de schoolbanken. In het vierde jaar volg je een minor. Hiermee kun je je specialiseren of juist verbreden. Aan jou de keus! Het laatste half jaar studeer je af in de praktijk.

 

Minors
Na de stage kun je kiezen uit verschillende minors (specialisaties), passend bij de twee rode draden van de opleiding. Bijvoorbeeld op het gebied van Ambient Computing & Robotics kun je je richten op Embedded Software. Een wereld die bestaat uit sensoren, signalen en computerinterfaces. Binnen Modelling & Simulation kun je je bijvoorbeeld verdiepen in Media Technologie: computergraphics, beeldbewerking en geluidsbewerking, waarbij de interactie met de mens een belangrijke rol speelt. Deze kennis wordt gebruikt voor het bouwen van educatieve games en simulaties.

 

Je kunt ook een minor volgen of samenstellen bij een andere hbo- of universitaire opleiding.

 

 

Technische Informatica studeren? Meld je aan via de aanmeldpagina.

ervaring student

 

Een echte doe-opleiding


“Ik vind het geweldig om dingen te maken en te programmeren”

 

 

 

 

 


“Doen wat je leuk vindt, dan blijf je je werk ook altijd leuk vinden.” Om die reden koos Maikel Vreugde voor de opleiding Technische Informatica (TI) aan Avans hogeschool, Breda. “Ik was altijd al aan het hobbyen met computers; en nog steeds ben ik er eigenlijk dag en nacht mee bezig.”


Derdejaars student Maikel is helemaal op zijn plek binnen de opleiding. “Ik leer allerlei verschillende kanten van IT kennen. Je bent bij Technische Informatica echt dingen aan het maken en programmeren; zoals een website. En dat vind ik geweldig.”


“Ieder kwartaal krijg je een aantal individuele en groepsopdrachten. Onderzoeken hoe je een lopende band kunt aansturen met een microcontroller en een computer bijvoorbeeld. We zijn bij een bedrijf gaan kijken hoe zoiets werkt in de praktijk. Erg interessant.”


Het werken aan groepsproducten bevalt Maikel goed. “Je doet enorm veel ervaring op binnen de groep. Je leert zoveel van elkaar! Eigenlijk veel meer dan uit boeken. Bovendien doe je ervaring op met planning, leiderschap en hoe je samenwerkt in een groep. Dat is het een goede voorbereiding op m’n latere werk.”


De sfeer binnen de opleiding vindt hij “zeer vrolijk. Ik zit met mijn klasgenoten op hetzelfde ‘level’. Ook de leraren zijn zeer gemotiveerd in hun vak. Je kunt altijd met vragen bij ze terecht. Ze zijn enthousiast en willen hun kennis echt overdragen. Zeer fijn om mee te werken,” aldus een tevreden Maikel.


 

stage

Een groot bouwbedrijf wil alle alarmmeldingen via sms ontvangen. Na een fusie van drie uitzendbureaus moeten alle systemen op elkaar aansluiten. Een Helpdesk wil een ‘tool’ dat ervoor zorgt dat verschillende soorten klachten en meldingen van klanten bij de juiste personen terecht komen. Als toekomstig TI’er zit jouw stageopdracht hier wellicht bij!

 

Kies zelf je stageplek
De eerste helft van het derde jaar loop je stage. Voor je stage kunt je bij talloze organisaties terecht, variërend van een agrarisch productiebedrijf tot een verzekeringsmaatschappij. Je stageplek zoek je zelf. Dat is eenvoudig, want bedrijven staan te springen om een goede TI-stagiair.

 

Breng je kennis in de praktijk
Door daadwerkelijk te werken aan een TI-vraagstuk in de praktijk ervaar je wat het werk van een TI’er inhoudt. Je krijgt bovendien inzicht in wat je zelf kunt en waar jouw interesses liggen. Ook merk je binnen welk type organisatie jij het best past.

 

Stagebedrijven zijn enthousiast over de manier van werken van studenten Technische Informatica van Avans Hogeschool Breda. Grote kans dat ze je een vaste baan aanbieden.

 

  Avans Hogeschool is beschermer van de stichting  Steunfonds Technisch Hoger Onderwijs, waardoor studenten bij bijzondere projecten subsidie kunnen aanvragen.


Technische Informatica studeren? Meld je aan via de aanmeldpagina.

 

ervaring stagiair


Stage lopen is me prima bevallen

 

“Ik vind het hartstikke leuk om samen met anderen te programmeren.”

 

Pics/AIM/Jan Timmer TI 0802-2a.jpg
Student Technische Informatica (TI) Jan Timmer, inmiddels afgestudeerd, liep stage bij  Ericsson in Gilze-Rijen. “Vanuit die vestiging worden de gsm-netwerken onderhouden; zeg maar de palen, de masten en de communicatie tussen mobieltjes. Ericsson is continu bezig de systemen te vernieuwen.”


 Jan werkte op een afdeling waar getest wordt of de systemen vlot (blijven) werken. “Nieuwe testomgevingen moesten geautomatiseerd worden,” vertelt hij. “Ik zorgde ervoor dat verschillende testprogramma’s met één druk op de knop uitgevoerd konden worden. Bovendien verschenen testresultaten op verschillende vensters over elkaar. Daar maakte ik één centraal venster met tabbladen van. Hierdoor werd het allemaal een stuk overzichtelijker.”


“Het project deed ik in mijn eentje, maar er waren op de afdeling nog vier andere  TI’ers van Avans. We hebben hard gewerkt, maar op vrijdagmiddag was het tijd voor tafelvoetbal en darten. Erg gezellig!” Stage lopen is hem dan ook prima bevallen. “Op vaste tijden werken was voor mij geen enkel probleem. Voordat ik de opleiding TI ging doen, heb ik namelijk al een jaar fulltime gewerkt.”


Jan heeft inmiddels ook zijn afstudeerproject achter de rug. “Ik had al jaren een bijbaantje bij een packing- en mailingbedrijf. Het bedrijf is de laatste jaren enorm gegroeid. Steeds vaker merkte ik dat het order- en bestellingsproces niet zo efficiënt loopt. Daarom heb ik toen zelf voorgesteld om een aantal bedrijfsprocessen te automatiseren.”


Ook die opdracht bleek hem op het lijf geschreven. “Ik vind het hartstikke leuk om achter de computer te zitten en te programmeren. De studie Technische Informatica past dan ook uitstekend bij me!”

afstuderen

Afstudeerders Technische Informatica (TI) zorgden voor een waterdichte beveiliging van een webwinkel, bouwden een maatwerk factureringsysteem voor een financiële dienstverlener en programmeerden het stromen en spatten van water in een game. Ook realiseerden ze geautomatiseerde controle van de afwerking van schroeven middels geprogrammeerde camera’s.

 

Afstuderen in de praktijk
De tweede helft van het vierde jaar studeer je af. Je zoekt zelf je afstudeerplek; bij een bedrijf, een gemeente of een andere organisatie. Omdat TI-studenten erg gewild zijn, is dat geen enkel probleem. Denk ook eens aan afstuderen in het buitenland.

 

Een TI-probleem oplossen
Tijdens je afstuderen onderzoek je zelfstandig een TI-vraagstuk. Jij bent geheel verantwoordelijk voor de aanpak en uitvoering ervan. Je werkt volgens de methodes die je geleerd hebt. Zo stel je een pakket van eisen op, een plan van aanpak, maak je een technisch ontwerp en programmeer je het product. Ook het testen neem je voor je rekening. Je zorgt er ten slotte ook voor dat onderhoud en beheer goed geregeld zijn.

 

Een werkend systeem opleveren
De oplossing die je bedenkt moet je theoretisch en praktisch onderbouwen. Bij een onderzoeksopdracht bouw je daarom ook altijd een prototype om aan te tonen dat je conclusies kloppen. Kortom: je gebruikt al je kennis en vaardigheden die je tijdens de opleiding TI hebt opgedaan. Je wordt begeleid door een docent en een begeleider uit het bedrijf.

 

Eindwerkstuk en presentatie
Om af te studeren schrijf je een rapport waarin je aangeeft welk product je hebt gemaakt en waarin je verantwoordt welke keuzes je gemaakt hebt. Je presenteert je afstudeerproject op school en bij je afstudeerbedrijf. Voor het bedrijf schrijf je een productverslag waarin je precies omschrijft hoe het product in elkaar steekt.

 

  Avans Hogeschool is beschermer van de stichting  Steunfonds Technisch Hoger Onderwijs, waardoor studenten bij bijzondere projecten subsidie kunnen aanvragen.

 

Weten hoe het is om af te studeren? Lees de ervaringen van Tijs Gobbens en zijn begeleider Ronald de Feijter.


Technische Informatica studeren? Meld je aan via de aanmeldpagina.

ervaring afstudeerder

 

Bij Technische Informatica heb ik projectmatig leren werken

 


“Games maken, dáár ligt mijn interesse”

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Tijs Gobbens studeerde een half jaar geleden af bij de opleiding Technische Informatica (TI).  Zijn afstudeerproject deed hij bij PlayLogic Game Factory in Breda.


“Games maken, daar ligt echt mijn interesse. In de vrije ruimte in het laatste jaar van mijn studie TI heb ik een erg leuk project rondom games uitgevoerd. Een leraar wees me toen op PlayLogic als mogelijk afstudeerbedrijf. Ik heb er gesolliciteerd en na een gesprek kon ik er aan de slag.”


Als afstudeeropdracht maakte Tijs een applicatie waarmee performance analyses gedaan kunnen worden op de Playstation 3. “PlayLogic Game Factory maakt spellen, die goed en snel moeten draaien. Eenvoudig gezegd heb ik een ‘tool’ gemaakt waarmee inzichtelijk wordt waar vertragingen plaatsvinden.  Als we weten waar het ‘mis’ gaat, kunnen we de spellen optimaliseren,” licht Tijs toe.


Omdat het werken bij de Game Factory hem zo goed beviel, kaartte hij vlak voor zijn afstuderen zelf aan of hij bij het bedrijf kon blijven werken. “Dat vonden ze meteen goed! Ik werk nu als programmeur aan een interactieve applicatie voor de Playstation 3 Eye. Via de webcam reageren o.a. tropische vissen op het beeldscherm op beweging en geluid.”


Door zijn studie Technische Informatica is Tijs prima voorbereid aan het werk gegaan. “Bij TI heb ik veel vaktechnische kennis opgedaan. Bovendien heb ik geleerd mezelf professioneel op te stellen; op een zakelijke manier feedback geven bijvoorbeeld. Bij PlayLogic werk ik continu in projectgroepen. En die ervaring heb ik tijdens mijn opleiding al volop opgedaan.”

ervaring afstudeerbedrijf


PlayLogic heeft TI’er Tijs direct aangenomen

 

“Teamplayer die nieuwe dingen in no time oppikt”

 

 

 

 

 

 

 

 

PlayLogic Publisher geeft wereldwijd games uit  die gemaakt zijn door verschillende ontwerpstudio’s. In Breda heeft PlayLogic een eigen Game Factory. Ronald de Feijter is er lead programmer.



Tijs Gobbens heeft zijn afstudeerproject voor de opleiding Technische Informatica (TI) hier bij de Game Factory gedaan,” vertelt Ronald. “In dat project had ik zijdelings met hem te maken. PlayLogic was zo tevreden over Tijs, dat ze hem meteen een baan aanboden. Inmiddels werkt Tijs alweer enige tijd in mijn team.”


“Ik ben onder de indruk van de kennis die Tijs heeft. Gestructureerd met programmeercode omgaan en programmaonderdelen handig aan elkaar linken zijn echt een tweede natuur voor hem.” Ook is Ronald zeer te spreken over Tijs’ interesse en motivatie om vakinhoudelijke zaken uit te zoeken. “Hij pikt nieuwe dingen gemakkelijk en in no time op.”


“De kennis en persoonlijkheid die Tijs meebrengt, zijn een waardevolle aanvulling voor het team. Het is prettig samenwerken met hem,” vindt Ronald. “Tijs kan vrij goed aangeven hoelang hij met een programmeertaak bezig zal zijn. Bovendien is hij altijd bereid collega’s te helpen en communiceert hij goed. Mocht hij hulp nodig hebben bij een probleem, dan geeft hij dat op tijd aan.” Lachend: “Dat is trouwens niet vaak nodig.”


“ Tijs is goed in wat hij doet. Ik zie hem zeker doorgroeien binnen deze tak van sport,” aldus een enthousiaste Ronald de Feijter.

begeleiding

 

De sfeer bij Technische Informatica is informeel en ontspannen. Je krijgt alle ruimte om te kennis en vaardigheden op te doen, zelfstandig én in groepen. De docenten zijn gemotiveerd en staan altijd klaar om je te helpen.

 


Studieloopbaanbegeleider
Tijdens de hele opleiding word je intensief begeleid. Niet alleen bij het leren studeren, maar ook om te bepalen of je de goede studiekeuze hebt gemaakt. Iedere student heeft een studieloopbaanbegeleider. Met deze begeleider voer je gedurende het jaar regelmatig gesprekken over de voortgang van je studie.

 

Stage- en afstudeerbegeleider
Tijdens stage en afstuderen overleg je regelmatig met een docent. Deze bezoekt je op het bedrijf, geeft je advies en stuurt je, waar nodig, bij. Tijdens je stage zijn er twee terugkomdagen. Op die dagen kun je ervaringen uitwisselen, van elkaar leren en elkaar ondersteunen.

 

Studentendecaan
De opleiding TI heeft ook een studentendecaan. Je kunt bij hem ondermeer terecht voor informatie en adviezen over studieaangelegenheden of over bijvoorbeeld studiefinanciering.

 

Technische Informatica studeren? Meld je aan via de aanmeldpagina.

buitenland

 

Met de opleiding Technische Informatica gaat de wereld voor je open. Je kunt internationaal aan de slag. Denk daarom eens aan een stage en/of afstudeerproject in het buitenland. Ook kun je een deel van je studie buiten Nederland volgen.

 

Internationale mogelijkheden
Binnen de opleiding bieden we je hiertoe volop mogelijkheden. Avans Breda heeft o.a.: 
• diverse internationale samenwerkingsverbanden;

• een Engelstalig programma Network Engineering.

 

Beurzen
Avans Hogeschool stelt Socrates-, Leonardo da Vinci- en Deltabeurzen ter beschikking. Hiermee kun je je internationale ambities betalen. Ook voor het volgen van een master in het buitenland zijn beurzen beschikbaar.

 

Technische Informatica studeren? Meld je aan via de aanmeldpagina.

internationale samenwerking

 

Avans Hogeschool Breda wisselt met scholen en bedrijven in het buitenland studenten en kennis uit. Hieronder vind je een overzicht van de internationale samenwerkingsverbanden.


 België

• Hogeschool voor Wetenschap en Kunst, Brussel;
• Hogeschool Antwerpen;
• Katholieke Hogeschool Limburg;
• Artevelde Hogeschool,Gent;
Duitsland
• Reutlingen University;
• Hochschule der Medien, Stuttgart;
• Universität Wuppertal;
Finland
• Evitek, Espoo;
• Tampere Polytechnic;
Frankrijk
• ISAIP, Angers;
• IUT A, Lille;
Polen
• Universiteit van Lodz;
Portugal
• ISEP, Porto;
Groot Brittannië
• Glasgow, Caledonyan University;
• University of the Arts, London;
Zwitserland
• Eiva, Lausanne;
Verenigde Staten
• Berkeley University Summer Courses;
• University of Michigan (in onderhandeling);


Technische Informatica studeren? Meld je aan via de aanmeldpagina.

na je studie

Als afgestudeerde van de opleiding Technische Informatica (TI) mag je je Bachelor of ICT noemen.

 

Na je studie kun je innovatieve IT-oplossingen bedenken ้n daadwerkelijk maken. Je werkt gestructureerd en kunt zowel zelfstandig als in een groep werken.

 

Het gehele IT-traject overzien
Je weet wat er allemaal komt kijken bij een IT-traject. Het opstellen van een pakket van eisen, het maken van een realistische planning en het technisch ontwerp hebben voor jou geen geheimen.

 

Gestructureerd werken
Je bent in staat op een gestructureerde manier te ontwerpen en te programmeren. Het is voor jou vanzelfsprekend om klantgericht te werken bij het opstellen van de eisen. Je denkt ook aan belangrijke zaken als testen, beheer en onderhoud. 

 

Samenwerken
Tijdens je studie heb je veel in groepen gewerkt. Daardoor heb je geleerd om helder te communiceren. Je denkt mee met de mensen waarmee je werkt. En kunt je inleven in de wensen van de opdrachtgever en de gebruiker.

 

Goede toekomstperspectieven
Met je diploma TI op zak vind je gegarandeerd snel een baan. De arbeidsmarkt zit namelijk te springen om goed opgeleide TI’ers zoals jij. Veel van onze studenten krijgen nog voordat ze zijn afgestudeerd een baan aangeboden.

 

Doorstuderen? Bij het kopje vervolgstudies lees je er meer over.

 

Technische Informatica studeren? Meld je aan via de aanmeldpagina.

vervolgstudies

Wil je je na je studie Technische Informatica (TI) verder specialiseren? Kies dan voor een masteropleiding aan een hogeschool of universiteit. 


 
Masters
Masteropleidingen die aansluiten bij de studie TI zijn o.a.:
• Keteninformatisering;
• Strategic Information Management;
• Master op het terrein van ERP en logistiek.


Je kunt ook een master in het buitenland volgen.

De meeste masters duren één à twee jaar. Bij sommige opleidingen moet je eerst een schakelprogramma volgen om de master te mogen volgen.


Technische Informatica studeren? Meld je aan via de aanmeldpagina.

beroepen

Met Technische Informatica (TI) op zak kun je eigenlijk overal aan de slag. Bedrijven en overheidsorganisaties zitten te springen om goed opgeleide TI’ers. Nog voordat je bent afgestudeerd krijg je vaak al een baan aangeboden, bijvoorbeeld op je stage- of afstudeerplek.

 

Je bent breed inzetbaar. Welke functie je gaat vervullen, hangt af van jouw interesse en de specialisatie die je tijdens je studie hebt gekozen.

 

Voorbeelden van beroepen
• Hoofd van een ICT-afdeling;
• Embedded software engineer;
• Manager beheer en onderhoud softwaresystemen;
• Mediatechnoloog;
• Netwerkconsultant;
• Netwerkengineer;
• Ontwikkelaar navigatiesystemen, medische apparatuur, games of events met geluid en lichteffecten;
• Projectmanager TI;
• Projectleider softwaresystemen;
• Systeemarchitect;
• Systeemprogrammeur;
• Technisch game designer;
• Technisch systeemanalist;
• (Technisch) systeemontwikkelaar/ontwerper;
• Testengineer.

 

Je kunt aan de slag bij zowel kleine bedrijven, multinationals als de overheid. Kort gezegd: overal waar technische software ontwikkeld wordt of waar apparaten aangestuurd moeten worden. De werkterreinen waar afgestudeerden terecht komen vari๋ren van de administratieve sector, de land- en tuinbouw tot de medische wereld en de Robotica.

 

Voorbeelden van bedrijven/organisaties
• Bibliotheek;
• Financiёle dienstverlener;
• Medisch ontwikkelbedrijf, bijv. Philips Medical Systems;
• Onderzoekslaboratorium, bijv. TNO;
• Overheid;
• Productiebedrijf;
• Softwarehuis;
• Telecom bedrijf, bijv. Ericson;
• Verzekeringsmaatschappij;
• Ziekenhuis.

 

Technische Informatica studeren? Meld je aan via de aanmeldpagina


 

alumni

 

Alumni zijn afgestudeerden van een hbo- of universitaire opleiding. We willen graag contact met oud-studenten blijven houden. Dat doen we via onze alumni website:

 

www.avansalumni.nl

 

Oud-studenten kunnen via deze website ook met elkaar in contact blijven of op zoek gaan naar oude studiegenoten.

verwante opleidingen

 

Kijk voor verwante opleidingen ook eens bij Informatica, Communication & Multimedia Design, Elektrotechniek en Mechatronica

 

De opleiding Technische Informatica kun je, bij voldoende aanmeldingen, ook in deeltijd volgen. Om in deeltijd te kunnen studeren moet je een HAVO- of MBO-diploma hebben of een vergelijkbaar niveau hebben bereikt. Ook moet je tenminste 21 jaar te zijn.

praktische zaken

Als je gaat studeren moet je natuurlijk ook aan een aantal praktische zaken denken. Hoeveel kost de studie? Wat ben ik kwijt aan boekengeld? Heb ik recht op studiefinanciering en hoeveel? Hoe is een studiejaar ingedeeld? Hoe moet ik me aanmelden? Waar kan ik terecht voor vragen?

 

Al deze handige wetenswaardigheden kun je hier vinden.

kosten

Het collegegeld voor studiejaar 2009-2010 is € 1620,-
Voor meer informatie en een compleet overzicht klik hier.

 

Daarnaast moet je rekening houden met kosten voor boeken en dictaten: ongeveer
€ 400,- per jaar.  Een computer met internetaansluiting is een vereiste. 

studiefinanciering

aanmelden

vragen

bezoekadres

faciliteiten

toelatingseisen

 

Je bent toelaatbaar met een vwo of mbo diploma (niveau 4). Bij havo met het profiel C&M en E&M geldt als aanvullende eis wiskunde B.

 

Heb je een vwo of mbo diploma dan bestaat de mogelijkheid om in te stromen in een verkort traject.

 

 

toelatingsexamen

Voor aankomende studenten die bij aanvang van hun studie 21 jaar of ouder zijn, maar niet aan de vooropleidingseisen voldoen is het mogelijk om deel te nemen aan een toelatingsexamen.

 

Deelname aan zo'n toelatingsexamen is alleen maar zinvol indien je door elders verworven kennis over het benodigde opleidingsniveau (havo of mbo niveau 4) beschikt. De toets zal immers op dit niveau worden afgenomen. Meer weten? Neem dan contact op met Joli van Kruijsdijk: jlm.vankruijsdijk-waijers@avans.nl.

verkorte trajecten


Ben je mbo'er?

 

Als je een relevante (aansluitende) mbo-vooropleiding hebt gedaan, bijvoorbeeld ICT applicatiebeheer, dan is het mogelijk om in 3 ½ of 3 jaar je hbo diploma te behalen i.p.v. in 4 jaar.

 

Je doet korter over je studie door de aangeboden leerstof uit de eerste twee kwartalen van het eerste jaar over te slaan. Om zo soepel mogelijk in te stromen in het derde kwartaal krijg je voor de start van de propedeuse extra onderwijs aangeboden. Dit is wel afhankelijk van de door jou verworven competenties op het mbo. Op basis daarvan wordt deelname hieraan geadviseerd of zelfs verplicht gesteld.


Afhankelijk van o.a. het soort stage op het mbo, kun je mogelijk stagevrijstelling krijgen. Hierdoor kun je de studieduur met nog eens een half jaar verkorten, waardoor de totale verkorting van je studie uitkomt op één jaar.

 


Ben je vwo'er?

 

Heb jij je diploma vwo (bijna) behaald, dan bieden wij je ook de mogelijkheid van een 3½ of 3 jarig traject aan. Voor de start van de propedeuse volg je extra onderwijs. Dit is verplicht als je geen informatica in je pakket had. Heb je wel informatica in je pakket, dan wordt deelname hieraan geadviseerd. Doorloop je dit met succes dan kun je instromen in het derde kwartaal van de opleiding.


Om nog eens half jaar te winnen kun je tijdens het tweede jaar, naast het standaardprogramma, een aantal extra onderdelen uitvoeren. Jouw verkorting in studieduur behaal je dus door in een iets hoger tempo door de stof te gaan en door een iets kortere stageperiode.

 

 

Vierjarig traject ook mogelijk na vwo en mbo

 

Natuurlijk kun je er ook voor kiezen om 4 jaar over je studie te doen. Maar wij adviseren mbo'ers en vwo'ers om als het kan, zeker te kiezen voor het verkorte traject. 
 

 

Meer weten?


Wil jij weten of je in aanmerking komt voor een verkort traject? Of heb je een andere mbo-vooropleiding gedaan? Of vwo zonder informatica? Neem dan contact op met Joli van Kruijsdijk - Waijers: jlm.vankruijsdijk-waijers@avans.nl

Samen wordt bekeken hoe dit traject er voor jou uit gaat zien.

 

 

N.B. Februari instroom

 

Zit je op het mbo of het vwo en wil je in februari instromen bij de opleiding Technische Informatica? Dan is dat alleen mogelijk in overleg. Vraag naar de mogelijkheden bij Joli van Kruijsdijk - Waijers: jlm.vankruijsdijk-waijers@avans.nl

 

 

voorlichting

Op deze site vind je alle informatie over Avans Hogeschool en haar opleidingen. Maar… voor je gaat studeren, wil je natuurlijk eerst de sfeer proeven. Daarom kun je deelnemen aan verschillende activiteiten:

  • Open Dagen/Avonden: je kunt zo binnenlopen om je grondig te laten informeren en je te laten inspireren! Studenten en docenten beantwoorden al je vragen. Je kunt ook een voorlichtingspresentatie bezoeken. Daarnaast kun je kennismaken met onze studentenverenigingen, de sportvereniging, kun je een rondleiding krijgen door het gebouw. Soms is ook de IB-groep aanwezig om informatie te geven over studiefinanciering.
  • Proefstuderen: als je een beter idee wilt krijgen van de inhoud van de opleiding, schrijf je dan in voor proefstuderen. Je ziet in groepsverband hoe het hoger onderwijs in elkaar zit, je ervaart hoe een dag van een student eruit kan zien, je maakt kennis met het lesprogramma en proeft de dagelijkse sfeer.
  • Meeloopdagen: tijdens een meeloopdag word je gekoppeld aan een eerstejaars student, het geeft je inzicht over hoe een studiedag verloopt of er uit kan zien. Je volgt een les uit een bestaand rooster, maakt een reguliere praktijkopdracht en neemt een kijkje achter de schermen. Ervaar deze ontdekkingsreis en schrijf je in! Let er wel op dat je je voor deze activiteit individueel inschrijft.

De data van de open dagen/avonden en proefstuderen vind je in het menu aan de linkerkant of door op de linkjes te klikken.

open dagen

proefstuderen

Klik hieronder op ้้n van de data van proefstuderen voor de bijzonderheden ้n om je in te schrijven.


24-11-2010  
02-03-2011 en
20-04-2011

meeloopdagen

Heb je al een proefstudeerdag gedaan en wil je je nog verder verdiepen? Dan kun je ook een meeloopdag doen. Bij een meeloopdag ben je een dagje student, samen met een student van de opleiding die je wilt leren kennen. De activiteiten van de student zijn voor één dag ook jouw activiteiten. Je meldt je individueel aan voor een meeloopdag. Dan krijg je te horen wat een geschikte dag is om mee te lopen; dat hangt namelijk af van het onderwijsprogramma. Vandaar ook dat er geen vaste data voor meelopen gepland zijn.

Aanmelden doe je door een e-mail te sturen aan de heer Han van Osch: ja.vanosch@avans.nl

Daarin vermeld je duidelijk:

  • je voor- en achternaam
  • adresgegevens
  • leeftijd 
  • mobiel nummer
  • e-mailadres
  • welk type opleiding je nu volgt (havo, vwo, mbo)
  • het jaar dat je je diploma denkt te behalen
  • de studie waarbij je wilt meelopen

De opleiding neemt daarna contact met je op om een afspraak te maken.

studentenvereniging

 

Er is ook tijd voor gezelligheid, bijvoorbeeld bij Studentenvereniging Virgo.
Voor informatie zie http://sv-virgo.nl.